آموزش جامع و آنلاین تحلیل در بورس

ما دوره آموزش جامع و آنلاین بورس متفاوتی برای شما تدارک دیده‌ایم. دوره‌ای جامع که همه‌ی روش‌ها و ابزارهای تحلیلی اعم از تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال، تابلو خوانی، فیلتر نویسی و مدیریت سرمایه را شامل می‌شود. ما به شما تضمین می‌دهیم در صورت تمرین و ممارست، پس از پایان دوره شما یک تحلیلگر حرفه‌ای خواهید شد.

تعدادجلسات:

24جلسه

پیش نیــاز:

پیش نیاز ندارد

ضبط جلسات

ادامه دارد…

مدرس: میثم قربان نژاد – کارشناس ارشد حسابداری، حسابرس داخلی

داداش چرا قیافت اینجوریه!!! مگه چی دیدی انقدر تعجب کردی!!!

جلسه هفتم آموزش بورس وبسایت حسابرس داخلی رو دیدم

هنوز منتشر نشده ولی من دیدم، هنوز هنگم

یعنی در این حد ؟؟؟ !!!

منتشر شد 

مقدمه‌ای در خصوص دوره آموزش جامع و آنلاین تحلیل در بورس؛ 

در دوره آموزش جامع و آنلاین تحلیل در بورس که در قالب جلسات متعدد در حال ضبط و ارایه می‌باشد. همه سرفصل‌های آموزشی مرتبط با بورس را شامل می‌شود. شما کاربران عزیز وبگاه حسابرس داخلی پس از گذراندن این دوره در صورتیکه تمرین و پشتکار لازم رو داشته باشید به یک تحلیل‌گر فوق حرفه‌ای تبدیل خواهید شد. برخی از سرفصل‌ها برای اولین بار در ایران ارایه می‌شود.

به عنوان مثال در سرفصل فیلتر نویسی پس از یادگیری اولیه نحوه نوشتن فیلتر (جلسه5) ، یاد خواهید گرفت که چگونه با استفاده از نرم افزار قدرتمند اکسل  یک دیده‌بان فوق حرفه‌ای بصورت نموداری از کلیه نمادهای بازار سرمایه ایجاد کنید. علاوه بر اون همین موضوع در آموزش تحلیل بنیادی نیز صادق است. یعنی در این سرفصل نیز موضوعاتی ارایه خواهد شد که تاکنون در هیچ دوره‌ای در ایران تدریس نشده است.

آموزش جامع بورس

سرفصل‌های دوره آموزش آنلاین و جامع بورس

همانطور که عرض شد دوره آموشی حاضر تمامی سرفصل‌های آموزش بورس را در بر می‌گیرد. سرفصل‌هایی از قبیل تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال، تابلو خوانی و فیلتر نویسی و نهایتاً در پایان دوره به مباحث مرتبط با مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک خواهیم پرداخت. علاوه بر آن ما در این دوره تجربیات خود را نیز با شما به اشتراک می‌گذاریم. پس از پایان جلسات شما عزیزان می‌آموزید که چگونه سهام مناسب جهت سرمایه‌گذاری و معامله‌گری را انتخاب کنید.

آموزش بورس

به نظر شما ویژگی های یک دوره آموزش بورس جامع شامل چه مواردی است؟ آیا آموزش بورس بدون دانستن دلایلی که سبب رشد قیمت سهام می‌شود مفید است؟ شاید زیاد شنیده باشید که می‌گویند عرضه و تقاضا قیمت را تعیین می‌کند. اما سوال مهمتر این است؛ که چه عواملی سبب تحریک عرضه و تقاضا می‌شود؟ بدیهی است تا زمانیکه پاسخ صحیحی برای سوال مطروحه نداشته باشیم آموزش بورس و یادگیری مباحث مرتبط با آن می تواند کامل نباشد. در واقع یافتن پاسخ دقیق برای سوال اخیر می تواند سنگ بنای هر دوره آموزش بورس باشد.

سوال مهم دیگر !!!

بعد از آن سوالی که مطرح می‌شود اینست؛ برای شناسایی عوامل تأثیر گذار بر عرضه و تقاضا از چه روش‌هایی باید استفاده کنیم. مزایا و معایب هر یک از آنها چیست؟ آیا صرفاً با آگاهی از یکی از این روش ها می توانیم به هدف که همانا کسب سود پایدار در بازار هست. برسیم؟ بنابراین می توان گفت شناخت انواع روش های تحلیلی در بورس بسیار بسیار مهم است. که ما در جلسه دوم از دوره آموزش بورس حاضر بطور مفصل به موضوعات ذکر شده پرداختیم. که می توانید ویدیوی جلسه دوم آموزش بورس را مشاهده نمایید.

آموزش بورس

آموزش آنلاین و جامع بورس رو از کجا باید شروع کرد؟

سوالی پایه ای و بسیار مهمی است. اینکه بعد از آشنایی با روش ها و ابزارهای مختلف تحلیل در بازار بورس بدانیم از ابتدا کدام روش را بیاموزیم. و اینکه در جلسات اولیه آموزش جامع و آنلاین تحلیل در بورس به چه مباحثی باید بپردازیم؟ آیا در دوره های آموزش بورس در مباحث جلسات باید یک پیوستگی وجود داشته باشد یا خیر؟ آیا مدرسان می توانند به انتخاب و سلیقه خود و بطور تصادفی از هر مبحثی شروع کنند یا خیر؟

ببینید عزیزان، در مورد سوالات مطرح شده مدتها فکر کردیم. اینکه از تحلیل بنیادی شروع کنیم یا تکنیکال و یا روش‌های دیگر. نهایتاً به این نتیجه رسیدیم که در گام اول (جلسه اول) باید به معرفی دوره بپردازیم. تا شما عزیزان با رویکرد دوره بطور کامل آشنا بشید و در جلسه دوم به این موضوع پرداختیم که انواع روش های تحلیل چیست؟ مزایا و معایب هر یک از این روش‌ها کدامند؟

آموزش تابلو خوانی در بورس

پس از دو جلسه ابتدایی، در جلسه سوم بسراغ تابلو خوانی رفتیم. در این جلسه توضیحاتی در خصوص  اعداد و ارقام مندرج در سایت tsetmc ارایه گردید. و سپس در جلسه چهارم آموزش انواع گزارش هایی که شرکتها در سایت کدال منتشر می کنند. تقدیم حضورتان گردید. بطور کلی محتوای جلسات با حساسیت خاصی گزینش و ارایه می‌گردد تا علاوه بر اثر بخشی در انتقال مفاهیم و موضوعات مطروحه، پیوستگی مطالب و یادگیری آسان نیز مورد توجه ویژه بوده است. از این رو “قویاً ” پیشنهاد ما اینست که جلسات رو به ترتیب مشاهده نمایید.

جلسه 3: آموزش تابلو خوانی؛ اما چرا ابتدا تابلو خوانی ؟

بدیهی است که پس از اخذ کد بورسی اولین سوالاتی که مطرح می شود اینست،  قیمت سهام شرکتهای مختلف بورسی چقدر هست؟ اینکه کجا می تونیم معاملات شرکتها رو در ساعات معاملاتی مشاهده کنیم؟ اینکه از چه طریقی می تونیم قیمت سهام شرکتهای  پذیرفته شده در بازار بورس از گذشته تا زمان حال رو بررسی کنیم. و سهامداران از چه طریقی می تونن  معاملات سهام شرکتها و کل بازار رو بررسی و رصد کنن؟

داده های مرتبط با آن در کدام سایت بطور لحظه ای آپدیت و در دسترس هست؟ شاخص کل چند واحد هست؟ شاخص هموزن چطور؟ قیمت سهام شرکتها و شاخص های مختلف از گذشته تاکنون چه روندی رو طی کرده؟ و بسیاری از سوالات پایه ای دیگر از این دست. بدیهی است که پاسخ همه این سوالات از طریق شناخت سایت tsetmc میسر می گردد. بر این اساس جلسه سوم از دوره آموزش بورس حاضر رو به آموزش این سایت اختصاص داده ایم. 

اما جلسه 4: آموزش کدال خوانی در بورس 

جهت توضیح برخی از اعداد و ارقام مندرج در سایت tsetmc نیاز هست تا با وبسایت کدال آشنا باشیم تا بدانیم گزارش هایی که ناشران یا شرکتهای بورسی و فرابورسی در این سایت منتشر می کنند شامل چه مواردی است. به عنوان مثال جهت توضیح اینکه بدانیم P/E چیست؟ داده مرتبط با صورت کسر (P) را می توان از سایت tsetmc استخراج کرد. اما جهت محاسبه داده مرتبط با مخرج کسر (ٍE)، که همان EPS یا سود خالص هر سهم است. می بایست از گزارش صورت سود و زیان شرکتها استفاده کرد.

بر این اساس جلسه چهارم از آموزش جامع بورس رو به آموزش کدال خوانی اختصاص دادیم. تا علاوه بر اینکه شما عزیزان در این جلسه با مهمترین گزارش هایی که شرکتها مکلف به افشا و انتشار اونها هستند رو بشناسید و هم اینکه از این طریق امکان محاسبه بخشی از داده های مندرج در تابلوی بازار که صرفاً  از طریق مراجعه به گزارش های شرکتها امکان پذیر است فراهم شود. 

و جلسه 5: آموزش فیلتر نویسی در بورس 

پس از اینکه در جلسات سوم و چهارم از آموزش جامع بورس حاضر تابلو خوانی و کدال خوانی را یاد گرفتید. در جلسه پنجم یاد خواهید گرفت که نحوه نوشتن فیلتر در سایت tsetmc  به چه صورت هست؟ اینکه اصلا فیلتر نویسی چیه؟ فیلتر نویسی به چه نیازی از نیازهای معامله گران پاسخ میده؟ مهمترین و کاربردی ترین فیلتر ها کدامند؟ فیلتر های مهمی از جمله سرانه خرید و فروش حقیقی و قدرت خریدار به فروشنده حقیقی، فیلتر ورود و خروج پول یا نقدینگی حقیقی، فیلتر حجم معاملات مشکوک، انواع کد به کد و فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی و سایر فیلتر های کاربردی دیگر کدامند؟

چگونه میتوانیم این فیلتر ها را در سایت tsetmc بنویسیم و از آن استفاده کنیم؟ در این جلسه یک دیده بان اختصاصی ایجاد خواهیم کرد تا بطور لحظه ای در ساعات معاملاتی و نیز خارج از ساعات معاملاتی بتوانیم خروجی آن را رصد و پایش کنیم.

همچنین جلسه 6: آموزش فیلتر نویسی با اکسل

در حال ضبط این جلسه هستیم و پس آن توضیحات تکمیلی ارایه خواهد شد. بطور کلی پس از ضبط هر جلسه از آموزش جامع بورس، توضیحات مربوطه آن در این صفحه درج می‌شود.

فصل اول ، آموزش تابلو خوانی، فیلتر نویسی و کدال خوانی

در فصل اول از آموزش جامع و آنلاین تحلیل در بورس چه خواهید آموخت؟

در جلسه اول از فصل اول دوره ابتدا به معرفی جامع این دوره بصورت فایل ویدیویی پرداختیم. شما عزیزان با مراجعه به آن اطلاعات دقیق‌تری نسبت به مباحث آموزشی این دوره بدست خواهید آورد. پیشنهاد می‌کنیم جلسات را به ترتیب شماره جلسه مشاهده نمایید. در جلسه دوم در یک فایل ویدیویی به بررسی انواع روش‌های تحلیل در بورس و تفاوت‌های میان هر یک از آنها پرداختیم. که به نظر ما قبل از حضور در این دوره ضروری است تا این جلسه را بطور کامل مشاهده نمایید.

جلسات شگفت انگیز!!!

از جلسه ششم از دوره آموزش آنلاین و جامع بورس، جلسات شگفت انگیز فیلتر نویسی با اکسل آغاز می‌شود. همان جلساتی که برای اولین بار در ایران ارایه می‌شود و این یکی از سرفصل های متفاوت آموزشی ما می‌باشد.

آموزش جامع و آنلاین تحلیل در بورس

آموزش جامع و آنلاین تحلیل در بورس

.

معرفی دوره آموزش جامع بورس (اینجا هستید)

در این جلسه به معرفی دوره آموزش جامع بورس پرداختیم. نکات مهمی که ضروری است قبل از  آموزش لازم است بدانید… پیشنهاد می‌شود حتماً ویدیوی این جلسه رو مشاهده کنید.

 

آموزش جامع و آنلاین تحلیل در بورس

.

روش‌های تحلیلی در بورس کدامند؟ رایگان

در این ویدیو به بررسی روش‌های تحلیل در بازار بورس و تفاوتهای میان هر یک از انواع روشهای تحلیلی پرداختیم .تحلیل بنیادی بهتر است یا تکنیکال؟ توضیحات کامل در ……..

آموزش جامع و آنلاین تحلیل در بورس

.

تابلو خوانی در بورس چیست؟ رایگان

آشنایی با تابلوی بازار بورس و فرابورس از نیازهای اولیه یک معامله گر و سرمایه گذار می‌باشد. جهت شناخت تابلوی بازار می‌توانید این ویدیو را بطور رایگان مشاهده نمایید.

.

آموزش جامع کدال خوانی رایگان

شناخت و آشنایی با گزارشاتی که توسط شرکتها در سامانه کدال منتشر می‌شود ضرورتی انکار ناپذیر است. آگاهی از اینکه شرکتها در چه مقاطع زمانی چه گزارشهایی منتشر  می‌کنند…

نکته مهــم: کاربرانی که قصد حضور در دوره جامع آموزش فوق پیشرفته تابلو خوانی و فیلتر نویسی در بورس رو دارند نیازی به خرید جلسات 5 و 6 نیست.

آموزش جامع و آنلاین تحلیل در بورس

.

فیلتر نویسی در بورس چیست؟

در این جلسه به آموزش فیلتر نویسی در بورس پرداختیم … سرانه خرید و فروش حقیقی چیست؟ ورود و خروج پول حقیقی؟ حجم معاملات مشکوک؟ کد به کد حقوقی به حقیقی و …

آموزش جامع و آنلاین تحلیل در بورس

.

رسم نمودار ورود (خروج) پول حقیقی

شاید در فضای مجازی گزارش های نموداری از بیشترین ورود و خروج پول حقیقی در نمادها و صنایع و کل بازار را دیده باشید در این جلسه بطور کامل نحوه تهیه این گزارش‌ها را توضیح دادیم

.

 

 

 

    جلسه 7: آموزش فوق پیشرفته تابلو خوانی و فیلتر نویسی در بورس

       این  جلسه حرفه ای ترین جلسه آموزش تابلو خوانی و فیلتر نویسی در وبسایت حسابرس داخلی می باشد. که برای اولین بار در ایران برگزار می گردد. جهت مشاهده جزییات بیشتر کافی است بر روی تصویر فوق کلیک نمایید.

فصل دوم : آموزش تحلیل بنیادی یا تحلیل فاندامنتال

در فصل دوم از آموزش جامع و آنلاین تحلیل در بورس چه خواهید آموخت؟

ضبط جلسات مرتبط با تحلیل بنیادی یا فاندامنتال پس از اتمام ضبط فصل اول آغاز خواهد شد.

جلسات شگفت انگیز بنیادی !!! برخی از جلسات تحلیل بنیادی نیز برای اولین بار در ایران برگزار خواهد شد.

فصل سوم: آموزش تحلیل تکنیکال یا تحلیل فنی

در فصل سوم از آموزش جامع و آنلاین تحلیل در بورس چه خواهید آموخت؟

ضبط جلسات مرتبط با تحلیل تکنیکال نیز پس از اتمام ضبط فصل دوم آغاز خواهد شد. پس از آن فصل های چهارم و پنجم تقدیم حضورتان خواهد شد.

میانگین رتبه:[4.7] تعداد رأی: [63] کاربر
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up