آموزش تابلو خوانی در بورس

پس از مشاهده ویدیوی آموزش تابلو خوانی در بورس شما عزیزان مسلط به کلیه مباحث و مفاهیم تابلو خوانی خواهید شد. همچنین با کلیک بر روی ویدیوی مقابل می‌توانید بصورت رایگان این جلسه آموزشی را مشاهده نمایید. (ارزش تقریبی این فایل: 200،000 تومان است)

زمان جلسه:

50دقیقه

پیش نیــاز:

پیش نیاز ندارد

فرمت فایل

MP4

مدرس: میثم قربان نژاد – کارشناس ارشد حسابداری، حسابرس داخلی

در نوار پایینی ویدیو می توانید سرعت پخش ویدیو رو کم یا زیاد کنید.

هرگونه اطلاع رسانی در خصوص جلسه آموزش تابلو خوانی در بورس در این بخش درج می‌شود:

در جلسه آموزش تابلو خوانی در بورس چه می‌آموزیم؟

بطور کلی فعالان بازار سرمایه ایران از طریق تابلو خوانی به اطلاعاتی نظیر تعداد، حجم و ارزش معاملات نمادها، صنایع و کل بازار بورس و همچنین اطلاعاتی نظیر سهامداران درصدی شرکتها، اطلاعات مرتبط با معاملات انجام شده به تفکیک حقیقی ها و حقوقی ها، شاخص کل، شاخص هموزن، شاخص قیمت، شاخص آزاد شناور، شاخص بازار اول و بازار دوم، نمادهای پرتراکنش، آرشیوی از سابقه معاملات نمادهای بورسی و فرابورسی، پیام های ناظر بازار و … دسترسی دارند. بررسی و تجزیه تحلیل موارد ذکر شده برای معامله‌گران بازار بسیار مهم است.

در جلسه آموزشی حاضر به مدت 50 دقیقه بطور مفصل به مباحث مورد نیاز می‌پردازیم. پس از مشاهده این جلسه شما عزیزان با فیلدهای درج شده در سایت tsetmc بطور دقیق آشنا خواهید شد. شایان ذکر است یادگیری جلسه آموزشی حاضر پیش نیاز جلسه 4 دوره آموزش بورس است.

تابلو خوانی در بورس

منظور از تابلو خوانی چیست؟

آدرس تابلوی بازار سرمایه سایت tsetmc می‌باشد که تمامی داده های مرتبط با معاملات نمادهای بورسی و فرابورسی در این سایت در دسترس عموم قرار دارد. در این سایت ما به اطلاعات معاملاتی بسیار زیادی دسترسی داریم.

اولین قیمت، آخرین قیمت، قیمت پایانی، کمترین قیمت و بیشترین قیمت،تعداد، حجم و ارزش معاملات شرکتها از گذشته تاکنون، P/E ، EPS(ttm)، P/S و بسیاری داده‌های معاملاتی مهم و کاربردی دیگر تنها بخشی از داده‌هایی است که در سایت tsetmc منتشر می‌شود. به روش تجزیه و تحلیل داده های منتشر شده در سایت tsetmc، تابلو خوانی اطلاق می‌شود.

keyboard_arrow_up

گردونه تخفیف

مشخصات خود را برای چرخاندن گردونه وارد کنید

کد تخفیف به ایمیل شما ارسال خواهد شد

چرخش گردونه
با قوانین و مقررات موافقم