آموزش بورس

     دوره آموزش بورس فوق پیشرفته تابلو خوانی و فیلتر نویسی حاضر برای اولین بار در ایران و صرفاً توسط وبسایت حسابرس داخلی ارایه می گردد. 

[ditty id=14751]

آموزش فوق پیشرفته تابلو خوانی و فیلتر نویسی در بورس

مفتخریم که با بینظیرترین دوره آموزش بورس از صفر همراه شما کابران عزیز سایت حسابرس داخلی هستیم. در این جلسه که برای اولین بار در ایران برگزار می‌شود. به آموزش فیلتر نویسی و تابلو خوانی فوق پیشرفته پرداختیم. 

جهت اطلاع از جزییات بیشتر؛ می توانید ویدیوی معرفی دوره را مشاهده نمایید.

                                                                                          فروش متوقف شد

null

آموزش فوق حرفه ای

مدت: 10 ساعت

null

سطح دوره آموزشی

از مقدماتی تا فوق پیشرفته

null

تابلوخوان برتر شو!

برای اولین بار در ایران

null

ویدیوهای باکیفیت

مطابق با استانداردهای روز

null

خرید و مشاهده آنی

امکان مشاهده پس از خرید

null

آموزش کاربردی

در قالب ویدیوهای آموزشی

آموزش بورس

در دوره شگفت انگیز تابلوخوانی و فیلتر نویسی در بورس چه می‌آموزید؟

جهت مشاهده توضیحات بیشتر در خصوص این دوره آموزش بورس کافی است بر روی سربرگ های زیر کلیک نمایید.

وضعیت معاملات بازار بورس در یک نگاه

نمای بازار بورس در یک نگاه

آموزش بورس

در دوره آموزش بورس یکی از صفحات اصلی که ایجاد خواهیم کرد صفحه‌ای مشابه تصویر فوق است. در واقع از طریق ایجاد این صفحه ما به مهمترین داده‌های معاملاتی نمادها و صنایع مختلف بازار سرمایه ایران در یک قاب دسترسی خواهیم داشت. پس از وارد کردن داده های مزبور در فایل اکسل آپدیت این صفحه نیز بطور خودکار انجام می شود. در خصوص آپدیت فایل این نکته قابل ذکر است که مدت زمان مورد نیاز جهت بروزرسانی داده های فایل اکسل  حدود 3 تا 5 دقیقه می‌باشد. در ادامه بطور اجمالی توضیحاتی در خصوص هر یک از نمودارهای تصویر فوق تقدیم حضورتان می‌گردد.

نمادهای مثبت، منفی و بدون تغییر

یکی از قابلیت های فایل اکسلی که در جلسه آموزش بورس حاضر ایجاد خواهیم کرد رسم نمودار نمادهای مثبت، نمـادهای منفی و نمـادهای بدون تغییر بازار سـرمایه برای هر روز معاملاتی است. این نمودار به ما نشـان می دهد در روز معاملاتی جاری قیمت پایانی چند درصد از  نمادهای بازار  مثبت و چند درصد از نمادهای بازار منفی و نیز چند درصد نمادهای بازار نسبت به روز معاملاتی قبل بدون تغییر بوده است. البته می‌توان این نمودار را بر اساس تعداد نمادهای مثبت و منفی نیز رسم نمود. شما عزیزان می توانید متناسب با سلیقه خود از تعداد و یا درصد نمادهای مثبت و منفی استفاده نمایید. به بیانی دیگر محدودیتی در این خصوص وجود ندارد و دستان کاملاً باز است.

آموزش بورس

تعداد نمادهای مثبت و منفی بازار
تعداد نمادهای مثبت و منفی بازار

نمادهای مثبت، منفی در بازه های نوسان قیمت دلخواه

این نمودار به ما نشان می دهد که میزان افزایش یا کاهش قیمت سهام بازار سرمایه در بازه های نوسانی مدنظر ما چقدر بوده است. فرض بفرمایید ما می خواهیم بدانیم قیمت پایانی چند درصد از نمادهای بازار سرمایه در روز جاری نسبت به روز قبل بین %1+ تا %3+ افزایش داشته و یا عکس آن، می خواهیم بدانیم قیمت پایانی چند درصد از نمادهای بازار در روز جاری در قیاس با روز قبل بین %1- تا %3- کاهش داشته است. همچنین سایر بازه های نوسان قیمت. پس از مشاهده دوره آموزش بورس حاضر شما کاربران عزیز وبسایت حسابرس داخلی قادر خواهید بود متناسب با نیاز خود بازه های مختلف نوسان قیمت را در فایل اکسل در نظر گرفته و نمودار نیز متناسب با آن در دسترس شما قرار خواهد داشت.

بیشترین ارزش معاملات به تفکیک نمادها

یکی از موضوعات مهم برای تابلو خوان ها رصد ارزش معاملات است. اگر به نمودارهای مرتبط با سابقه ارزش معاملات بازار سرمایه مراجعه نماییم خواهیم دید که همواره در روندها و موج های صعودی بازار سرمایه ارزش معاملات نیز افزایش می یابد و بالعکس در روندهای نزولی شاهد کاهش ارزش معاملات هستیم. با توجه به اهمیت ارزش معاملات برای تابلو خوان ها یکی از نمودار های صفحه نمای بازار بورس این دوره آموزش بورس را به نمودار بیشترین ارزش معاملات سهام اختصاص دادیم. در واقع از این طریق نمادهایی که در یک روز معاملاتی دارای بیشترین ارزش معاملات هستند به همراه مبلغ ارزش معاملات آنها در دسترس ما قرار دارد. فایلی که ایجاد خواهیم کرد ارزش معاملات تمامی نمادهای بازار بورس را به ما نشان می دهد. ما می توانیم متناسب با نیازمان تعداد نمادهایی که دارای بیشترین ارزش معاملات هستند را مشخص و در نمودار درج کنیم.

نمودار ارزش معاملات بورس

آموزش بورس

بیشترین ارزش معاملات بورس به تفکیک صنایع

از طریق نمودار قبل به نمودار سهام و یا نمادهای دارای بیشترین ارزش معاملات دسترسی داریم. اما بمنظور دسترسی به صنایع بورسی که بیشترین ارزش معاملات خرد بازار را به خود اختصاص داده اند نمودار ارزش معاملات به تفکیک صنایع بورسی در نظر گرفته شده است. در واقع این نمودار به ما نشان می دهد که در هر روز معاملاتی بیشترین ارزش معاملات بورس مربوط به کدام صنایع بورسی است. نظر به اهمیت رصد ارزش معاملات صنایع مختلف بازار این نمودار نیز در صفحه نمای بازار بورس گنجانده شده است. تا بتوانیم در یک نگاه هم به بیشترین ارزش معاملات صنایع بورسی و هم بیشترین ارزش معاملات نمادهای بازار دسترسی داشته باشیم.

سوال: آیا امکان درج نمادهای بیشتر در نمودارها وجود دارد؟

پاسخ

در این خصوص محدودیتی وجود ندارد و متناسب با نیازتان می‌توانید نمادهای کمتر و یا بیشتر در نمودارها درج کنید.

آموزش بورس: رسم نمودار بیشترین ورود و خروج نقدینگی حقیقی به تفکیک نمادها

نمودار بیشترین ورود پول حقیقی به تفکیک نمادها

ورود پول یا نقدینگی حقیقی به یک نماد در واقع بیانگر مابه التفاوت مبلغ سهام خرید و فروش شده توسط حقیقی ها در آن نماد است. به عنوان مثال چنانچه مبلغ سهام خریداری شده توسط حقیقی ها در یک نماد بازار سرمایه بیشتر از مبلغ سهام فروش رفته توسط آنان باشد در این صورت به مابه التفاوت بین مبلغ خرید و فروش حقیقی ها ورود پول یا نقدینگی حقیقی اطلاق می شود. در آموزش بورس حاضر فایل را طوری طراحی و ایجاد خواهیم کرد تا از طریق آن بطور روزانه به مبلغ  ورود پول حقیقی ها به همه نمادهای بورس و فرابورس دسترسی داشته باشیم و بتوانیم سهامی از بازار سرمایه را که در هر روز معاملاتی بیشترین پول یا نقدینگی حقیقی ها را جذب کردند بصورت نموداری مشاهده کنیم. سایر موارد در این خصوص در بخش های بعدی همین صفحه تقدیم حضورتان می گردد.

نمودار بیشترین ورود پول حقیقی به تفکیک نمادها

بیشترین خروج پول حقیقی به تفکیک نمادها

نمودار بیشترین خروج پول حقیقی به تفکیک نمادها

خب دوستان در مورد ورود پول حقیقی و نمودار بیشترین ورود پول حقیقی بطور اجمالی مطالبی عرض شد. نگران نباشید اگر هنوز آشنایی مقدماتی با این مباحث ندارید آموزش بورس حاضر به گونه ای تهیه شده است تا شما عزیزان پس از مشاهده ویدیوی های آموزشی اول و دوم براحتی با عمق محتوای تمامی مطالبی که بطور اجمالی در این صفحه به عنوان معرفی دوره آموزش بورس حاضر درج شده آشنا شوید و سپس به مباحث پیشرفته و فوق پیشرفته خواهیم پرداخت. اما نمودار بیشترین خروج پول حقیقی در واقع عکس ورود پول یا نقدینگی حقیقی است به این معنی که در فایل اکسلی که ایجاد خواهیم کرد در گام اول به تمامی نمادهایی که در هر روز معاملاتی حقیقی ها بیشتر فروشنده بودند دسترسی داشته باشیم و در گام دوم به آموزش نحوه رسم نمودار سهام یا نمادهایی که حقیقی ها بیشتر فروشنده بودند تا خریدار خواهیم پرداخت. 

آموزش بورس: رسم نمودار بیشترین ورود و خروج نقدینگی حقیقی به تفکیک صنایع بورسی

نمودار بیشترین ورود پول حقیقی به تفکیک صنایع بورسی

آموزش بورس: مفهوم بیشترین ورود پول حقیقی به تفکیک صنایع بورسی دقیقاً مشابه بیشترین ورود پول حقیقی به تفکیک نمادهای بازار بورس است با این تفاوت که این نمودار به ما نشان می دهد که در هر روز معاملاتی کدام صنایع بورسی بیشتر مورد توجه معامله گران حقیقی بازار سرمایه ایران بوده است. به بیانی ساده این نمودار به ما نشان می دهد که در هر روز معاملاتی حقیقی ها بیشتر سهام کدام صنایع بورسی را خریداری کرده اند. مضافاً اینکه در فایلی اکسلی که ایجاد خواهیم کرد به مبلغ ورود پول حقیقی همه صنایع بازار سرمایه دسترسی خواهیم داشت. همچنین تعداد صنایع بورسی درج شده در نمودار بیشترین ورود پول حقیقی به صنایع بورسی حسب نیازمان قابل تغییر می باشد.

آموزش بورس

آموزش بورس

نمودار بیشترین خروج پول حقیقی به تفکیک صنایع بورسی

این نمودار نشان می دهد که در یک روز معاملاتی حقیقی ها در کدام صنایع بورسی بیشتر فروشنده بوده اند تا خریدار؟ سوال؛ آیا نیازی به رصد معاملات حقوقی نیست؟ در پاسخ باید گفت؛ وقتی می گوییم در فلان سهم شاهد 100 میلیارد تومان ورود پول حقیقی هستیم. به این معنی است که در طرف مقابل شاهد خروج پول حقوقی به میزان 100 میلیارد تومان هستیم. به بیانی دیگر، میزان مالکیت حقیقی های بازار در آن سهم معادل 100 میلیارد تومان افزایش و میزان مالکیت حقوقی ها به همان مبلغ کاهش داشته و بالعکس؛ خروج پول حقیقی در یک سهم بیانگر تغییر مالکیت سهام از حقیقی به حقوقی است (ساده تر: حقیقی ها فروختند و حقوقی ها خریدند). پس می توان گفت با توجه به امکان رسم نمودار های مرتبط با ورود و خروج پول حقیقی، بدیهی است امکان رسم نمودار ورود و خروج پول حقوقی نیز میسر می باشد.  

آموزش بورس: نمودار بیشترین سرانه خرید و فروش حقیقی

آموزش بورس

نمودار بیشترین سرانه خرید حقیقی

سرانه خرید حقیقی در یک نماد میـانگین مبلغ خرید حقیقی ها در آن نماد را نشـان مـی دهد.

از طریق این فایل به سرانه خرید حقیقی همه نمادهای بورسی و فرابورسی نیز دسترســی داریم.

امکان استخراج نمادهای دارای بیشترین سرانه خرید حقیقی و درج آن در نمودار نیز وجود دارد.

آموزش بورس

نمودار بیشترین سرانه فروش حقیقی

سرانه فروش حقیقی بیانگر متوسط فروش هر کد معاملاتی حقیقی در یک نماد است.

سرانه فروش حقیقی را می توان به تفکیک هر نمــاد، صنعت و کل بازار محاسبه کرد.

رسم نمودار نمادهایی که در بازار دارای بیشترین سرانه فروش حقیقی هستند از امکانات دیگر این فایل است.

آموزش بورس: نمودار بیشترین قدرت خریدار به فروشنده حقیقی

بیشترین قدرت خریدار حقیقی

نتیجه حاصل تقسیم سرانه خرید حقیقی بر سرانه فروش همان قدرت خریدار حقیقی است. این نسبت نشان می دهد که در یک نماد قدرت خریداران حقیقی بیشتر است یا قدرت فروشندگان حقیقی. از طریق نمودار بیشترین قدرت خریدار حقیقی به نمادهایی که دارای بیشترین قدرت خریدار حقیقی هستند دسترسی داریم.

در آموزش بورس حاضر ابتدا به آموزش نحوه استخراج داده ها از سایت tsetmc پرداختیم و سپس نحوه تلخیص و گزارشگری داده ها.

آموزش بورس

صفحه تابلو سهم: دسترسی به تابلوی معاملات سهام / صنایع و کل بازار صرفاً با وارد کردن نام نماد، صنعت و بازار

یکی از صفحات اصلی و مهمی که در این جلسه آموزشی ایجاد خواهیم کرد. صفحه ای با نام تابلو سهام است. این صفحه به گونه ای ایجاد می شود تا صرفاً با وارد کردن نام نماد، نام صنعت و حتی کل بازار ما براحتی به داده های معاملاتی آن بصورت یک روند و در قالب نمودار دسترسی داشته باشیم. در ادامه بطور اجمالی به این موضوع خواهیم پرداخت که در این صفحه ما به چه داده هایی دسترسی داریم.

روند قیمت سهام بازار سرمایه

همانگونه که در تصویر مشخص است یکی از نمودارها نمودار روند قیمت سهام مختلف بازار سرمایه است. در فایلی که در این جلسه آموزشی ایجاد می شود ما به نمودار روند قیمت پایانی تمامی نمادهای پذیرفته شده در بازار سرمایه ایران بصورت تعدیل شده و تعدیل نشده دسترسی خواهیم داشت. علاوه بر آن این امکان نیز وجود دارد تا نمودار را به نمودار درصد تغییر قیمت پایانی اعم از تعدیل شده و تعدیل نشده نسبت به قیمت روز پایه (به عنوان مثال ابتدای سال) تغییر دهیم تا از این طریق به محض جستجوی هر نماد امکان مشاهده درصد تغییر قیمت سهام نسبت به روز پایه میسر باشد.

روند ورود و خروج پول حقیقی به نمادها، صنایع و کل بازار

از طریق این نمودار ما با وارد کردن نام هر یک از نمادهای بازار و یا صنایع مختلف و یا کل بازار براحتی به روند ورود و خروج نقدینگی حقیقی به آن  نماد، صنعت و یا کل بازار دسترسی خواهیم داشت. به بیانی دیگر پس از وارد کردن نام نماد، نام صنعت و بازار نمودار روند ورود و خروج پول حقیقی مرتبط با آن در کسری از ثانیه در دسترس ما قرار خواهد داشت.

روند حجم و یا ارزش معاملات نمادها، صنایع و کل بازار

همانطور که در تصویر فوق (نمودار نارنجی) مشخص است. ما به روند ارزش معاملات نمادها /صنایع و کل بازار و نیز میانگین ارزش معاملات نمادها، صنایع و کل بازار دسترسی خواهیم داشت. مضافاً اینکه در صورت نیاز براحتی می توانیم نمودار ارزش معاملات را به حجم معاملات تغییر دهیم.

 

نمودار سرانه خرید و سرانه فروش حقیقی

در جلسه آموزش فیلتر نویسی و تابلو خوانی حاضر نمودار مهم دیگری که ایجاد خواهیم کرد. نمودار روند سرانه خرید و فروش نمادها، صنایع و کل بازار است. شایان ذکر است این امکان نیز وجود دارد تا در صورت تمایل بجای نمودار سرانه خرید و نمودار سرانه فروش از نمودار قدرت خریدار به فروشنده حقیقی و یا در صورت نیاز بطور همزمان هم نمودار روند سرانه خرید و فروش حقیقی و هم نمودار روند قدرت خریدار به فروشنده حقیقی را رسم و استفاده کنیم.

نمودار روند P/E و میانگین P/E نمادها 

یکی دیگر از نمودارهایی که در صفحه تابلو سهم به آن دسترسی داریم. نمودار روند P/E و میانگین P/E تمامی نمادهای پذیرفته شده در بازار سرمایه ایران است. نکته قابل ذکر این است بجز نمودار P/E که صرفاً مرتبط با روند این نسبت و میانگین آن برای همه نمادهای بازار است. سایر نمودارهای صفحه تابلو سهم تمامی نمادها و صنایع مختلف و نیز کل بازار را شامل می‌گردد. ما در سرفصل آموزش تحلیل بنیادی نحوه ایجاد نمودار روند P/E صنایع و بازار را بطور کامل آموزش خواهیم داد.

سایر نمودارهای قابل رسم در آموزش بورس حاضر

حجم معاملات مشکوک

؟ سوالات متداول                                                                                                                  

چه تفاوتی بین دوره آموزش بورس حاضر با سایر دوره های آموزش بورس وجود دارد؟

این دوره آموزشی برای اولین بار است که در ایران توسط سایت حسابرس داخلی برگزار می شود.

آیا این دوره آموزشی بهترین دوره آموزش تابلو خوانی و فیلتر نویسی در ایران است؟

تمام تلاش ما این است تا فایلی ایجاد کنیم تا از طریق آن در کمترین زمان ممکن به مهمترین و کاربردی ترین داده های معاملاتی تمامی نمادها، صنایع و کل بازار بورس در قالب نمودار دسترسی داشته باشیم. اینکه آیا بهترین دوره آموزش تابلو خوانی و فیلتر نویسی در ایران است؟ قضاوت با شما

آیا این دوره آموزش بورس در آینده آپدیت خواهد شد؟

بله. فایلی که در دوره آموزش تابلو خوانی و فیلتر نویسی در بورس ایجاد خواهیم کرد نتیجه سالها تلاش است. به مرور با گذشت زمان تبدیل به فایلی شد که مشاهده می فرمایید. این فایل در طول سنوات گذشته تکمیل شد و در آینده نیز آپدیت جدید آن ارایه خواهد شد. آپدیت بعدی آن در اوایل فروردین 1402 ارایه می گردد.

آیا جهت مشاهده آپدیت های بعدی نیاز است تا کل دوره مجدداً خریداری شود؟

خیر. در حال حاضر دسترسی به صفحه مشترکین ویژه از تاریخ خرید اشتراک ویژه به مدت یکسال برای کاربران فعال می شود. هرگونه دسترسی و مشاهده آپدیت های بعدی تا قبل از انقضای مدت یاد شده رایگان خواهد بود. همچنین در این خصوص هرگونه تغییر در دستورالعمل فروش دوره های آموزشی وبسایت حسابرس داخلی (چنانچه منجر به افزایش قیمت محصول شود) مشمول کاربرانی که قبل از تغییر دستورالعمل فروش محصول را خریداری کرده اند نمی شود.

آیا بعد از خرید امکان دانلود فایل های دوره وجود دارد؟

خیر. پس از خرید امکان مشاهده ویدیوهای آموزشی در صفحه اشتراک ویژه وجود دارد. اما در آینده احتمالا امکان دانلود نیز فراهم می شود.

نحوه پشتیبانی دوره آموزش بورس حاضر به چه صورت است؟

بطور کلی پشتیبانی محصولات از طریق ارسال تیکت، ارسال پیام در واتساپ انجام می شود. علاوه بر آن امکان پاسخگویی حضوری سوالات کاربرانی که محل سکونت آنها در شهر تهران هست وجود دارد. (پس از هماهنگی و تعیین وقت) مضافاً اینکه جهت سهولت ارتباط امکان برقراری تماس تلفنی با مدرس دوره آموزشی حاضر نیز وجود دارد. (ساعات 10:00 الی 19:00)  

keyboard_arrow_up

گردونه تخفیف

مشخصات خود را برای چرخاندن گردونه وارد کنید

کد تخفیف به ایمیل شما ارسال خواهد شد

چرخش گردونه
با قوانین و مقررات موافقم