آموزش فیلتر نویسی در بورس

پس از مشاهده ویدیوی آموزش فیلتر نویسی در بورس شما عزیزان مسلط به نوشتن مهمترین و کاربردی‌ترین فیلترها خواهید شد. جهت مشاهده بخش‌های از این آموزش می‌توانید ویدیوی مقابل را مشاهده نمایید.

زمان جلسه:

1:40

پیش نیــاز:
فرمت فایل

MP4

هرگونه اطلاع رسانی در خصوص جلسه آموزش فیلتر نویسی در بورس در این بخش درج می‌شود:

آموزش فیلتر نویسی در بورس چه مباحثی را شامل می‌شود؟

در این جلسه آموزشی که در قالب 2 جلسه جمعاً به مدت 1:40 ارائه شده است. ابتدا توضیحات مبسوطی در خصوص تنظیمات مقدماتی فیلتر نویسی ارایه گردید و پس از آن به آموزش پرکاربردترین فیلترها پرداختیم و بطور کاملاً واضح توضیحات مرتبط با نحوه نوشتن فیلترها تقدیم حضورتان می‌گردد. تا شما عزیزان بتوانید به راحتی یک دیده بان اختصاصی برای خودتان طراحی کنید و با آن بتوانید رفتار معاملاتی حقیقی ها و حقوقی های بازار و … را بطور روزانه مورد بررسی و رصد قرار دهید. یادگیری مباحث مرتبط با فیلتر نویسی بخصوص برای معامله‌گران کوتاه مدتی بسیار ضروری می‌باشد.

پر کاربردترین فیلترها  کدامند:

یکی از فیلترهای کاربردی که مورد توجه خاص اهالی بازار سرمایه ایران است. فیلتر سرانه خرید و فروش حقیقی و متعاقباً فیلتر قدرت خریدار به فروشنده حقیقی می‌باشد. از طریق این فیلتر براحتی می‌توانیم از میان حدود 800 نماد پذیرفته شده در بازار، به نمادهایی که در روز معاملاتی مورد نظر ما دارای بیشترین سرانه خرید حقیقی و نیز بیشترین قدرت خریدار حقیقی هستند را در لیست جدگانه دسترسی داشته باشیم.

یکی دیگر از فیلترهای کاربردی فیلتر ورود و خروج پول حقیقی می‌باشد. این فیلتر مورد توجه و علاقه بسیاری از معامله‌گران بازار سرمایه ایران قرار دارد و در قالب گزارش‌های بیشترین ورود و خروج پول (نقدینگی) حقیقی ارایه می‌گردد. در  جلسه آموزش فیلتر نویسی در بورس بطور  دقیق به این موضوع نیز پرداختیم.

فیلتر کاربردی دیگر که زیر ذره بین بسیاری از معامله گران بازار سرمایه قرار دارد فیلتر حجم معاملات مشکوک است. از طریق این فیلتر ما براحتی به لیستی از نمادهایی که در روز معاملاتی مورد نظر ما به یکباره حجم قابل توجهی از سهام آنها مورد معامله قرار گرفتند دسترسی خواهیم داشت. حجم معاملات مشکوک یکی از نشانه‌های تغییر روند قیمت سهام، صنعت و حتی کل بازار سرمایه محسوب می‌گردد. این تغییر روند می‌تواند صعودی و یا نزولی باشد. حجم معاملات مشکوک بعد کاهش قابل توجه قیمت یک سهم و یا به بیانی دیگر پس از ریزش‌های سنگین می‌توان یکی از نشانه‌های برگشت قیمتی سهم باشد.

مورد پرکاربرد و مهم دیگر فیلتر کد به کد حقوقی به حقیقی می‌باشد. در این جلسه آموزشی ابتدا توضیح کاملی در خصوص انواع کد به کد ارایه گردید و در نهایت اقدام به نوشتن کد به کد حقوقی به حقیقی پرداختیم. تا شما عزیزان بعد از نوشتن آن براحتی به لیستی از نمادهایی که احتمال کد به کد در آنها وجود دارد دسترسی داشته باشید.

دیده بان اختصاصی من

پس از یادگیری مباحث و فیلترهای یاد شده فوق شما عزیزان با نحوه ایجاد یک دیده بان اختصاصی آشنا خواهید شد. به بیانی دیگر یک دیده بان اختصاصی ایجاد خواهیم کرد تا به طوری لحظه ای در هر زمان (ساعات معاملاتی و یا خارج از ساعات معاملاتی بازار) صرفاً در یک صفحه بطور همزمان به خروجی فیلترهای یاد شده فوق دسترسی داشته باشیم. 

توضیحات مختصری در خصوص ضرروت آموزش فیلتر نویسی در بورس

چرا آموزش این جلسه مهم است؟

 

پیدا کردن سهام دارای ویژگی های معاملاتی مدنظر ما در بین حدود 800 شرکت بورسی و فرابورسی کاری نشدنی است مگر با کمک فیلترنویسی. با این روش صرفاً کافی است ویژگی های مد نظرمان را در قالب فیلتر تعریف کنیم و پس از آن براحتی فهرستی از کلیه سهام یا نماد دارای خصوصیات مورد نظرمان در اختیارمان قرار دارد.

سرعت در تحلیل مجموعه‌ای از داده ها

همانگونه که می‌دانید یکی از معیارهای مهم برای معامله‌گران سرعت دسترسی و تجزیه و تحلیل سریع داده‌ها می‌باشد. آگاهی از مطالب جلسه حاضر به معامله‌گران بازار سرمایه این امکان را می‌دهد تا سریعتر از سایر معامله‌گران نمادهایی را که در آنها واکنش‌های معاملاتی مثبت و یا منفی رخ می دهد را شناسایی کنند. شایان ذکر است جهت فیلتر نویسی در بورس از داده های معاملاتی وبسایت tsetmc استفاده می‌شود.

 

آیا بدون یادگیری مباحث این جلسه آموزشی نمی‌توان فعالیت کرد؟

برای پاسخ به این سوال، پرسش دیگری مطرح می کنم و اون اینکه؛ آیا اگر راننده ای نتواند با دنده عقب براند، می تواند رانندگی کند؟ قطعا ناتوانی در این کار در شرایط عادی خللی در رانندگی فرد ایجاد نمی‌کند و آن شخص می تواند براحتی رانندگی کند. اما قطعاً در بلند مدت ضروری است که این شخص راندن با دنده عقب را فراگیرد. این موضوع برای آموزش فیلتر نویسی و تابلو خوانی نیز صادق است. یادگیری روش ها و ابزارهای مختلف تحلیلی و معاملاتی ضروری است. چرا که هر یک از ابزارها بخشی از نیازهای معامله‌گری و سرمایه‌گذاری ما را مرتفع می‌کنند.

keyboard_arrow_up

گردونه تخفیف

مشخصات خود را برای چرخاندن گردونه وارد کنید

کد تخفیف به ایمیل شما ارسال خواهد شد

چرخش گردونه
با قوانین و مقررات موافقم