آموزش تحلیل بنیادی

اگر فعال بازار بورس هستید قطعاً تاکنون به کررات با تحلیل بنیادی مواجه شدید و تمایل دارید تا بدانید تحلیل بنیادی چیست؟ موضوعات مرتبط با آموزش تحلیل بنیادی شامل چه مواردی است؟ نقاط قوت و ضعف این روش تحلیلی چیست؟ قبل از آن باید بدانیم که انواع روش تحلیل در بورس کدامند؟ هر یک از روش های تحلیل دارای چه مزایا و معایبی هستند و بطور کلی نگاه و افق هر یک از روش های تحلیل به کدام سمت و سو هست؟

زمان جلسه:

52دقیقه

پیش نیــاز:

ندارد

اینجا هستید!

جلسه2

مدرس: میثم قربان نژاد – کارشناس ارشد حسابداری، حسابرس داخلی

برای یادگیری اصولی بورس از کجا شروع کنم؟؟؟ کافیه بر روی تصویر زیر کلیک کنید و ویدیوی معرفی دوره جامع آموزش بورس رو مشاهده نمایید.

آموزش بورس

تحلیل بنیادی یا فاندامندتال چیست؟

در یک تعریف ساده می توان گفت، تحلیل بنیادی یا همان تحلیل فاندامنتال، در واقع یکی از انواع روش های تحلیل در بورس است. سرمایه گذاران و معامله گران در بازار بورس با استفاده از تحلیل بنیادی به بررسی و تجزیه و تحلیل وضعیت مالی و عملکردی شرکتها و همینطور جریان های نقدی آن می پردازند. نتیجه و خروجی بررسی های تحلیلگران بنیادی، محاسبه ارزش ذاتی سهام شرکتها می باشد.

  پس از محاسبه ارزش ذاتی، آن را با قیمت فعلی تابلوی سهم مقایسه می‌کنند و بصورت ذیل عمل می‌کنند.

 مناسب برای خـرید       ;آنگاه    ارزش ذاتی محاسبه شده توسط تحلیلگر < ارزش ذاتی محاسبه شده توسط تحلیلگر   :درصورتیکه

مناسب برای فروش       ;آنگاه    ارزش ذاتی محاسبه شده توسط تحلیلگر > ارزش ذاتی محاسبه شده توسط تحلیلگر   :چنانچـــه

آموزش و یادگیری صحیح مباحث مرتبط با تحلیل بنیادی، باعث افزایش ضریب موفقیت سرمایه گذاران در بازار بورس و بطور کلی بازارهای مالی می‌شود.

میانگین رتبه:[5] تعداد رأی: [3] کاربر
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up