آموزش رایگان سایت کدال

آموزش رایگان سایت کدال

پس از مشاهده ویدیوی آموزش کدال شما عزیزان با مهمترین گزارش‌های کدال و مواعید افشای آن آشنا خواهید شد. همچنین با کلیک بر روی ویدیوی مقابل می‌توانید بصورت رایگان این جلسه آموزشی قابل مشاهده می‌باشد. (ارزش تقریبی این فایل: 300،000 تومان است)

زمان جلسه:

یک ساعت

پیش نیــاز:

پیش نیاز ندارد

فرمت فایل

MP4

مدرس: میثم قربان نژاد – کارشناس ارشد حسابداری، حسابرس داخلی

در نوار پایینی ویدیو می توانید سرعت پخش ویدیو رو کم یا زیاد کنید.

هرگونه اطلاع رسانی در خصوص جلسه آموزش کدال در این بخش درج می‌شود:

در جلسه آموزش کدال چه می‌آموزیم؟

تنها مرجع رسمی انتشار گزارشات شرکتهای پذیرفته شده در بازار بورس و فرابورس ایران وبسایت کدال می‌باشد. اطلاع و آگاهی از انواع گزارش‌هایی که توسط ناشران (شرکتها) در این سایت افشا می‌گردد دارای اهمیت بسیار زیادی برای فعالین بازار سرمایه می‌باشد. اینکه چه گزارش‌هایی و در چه مقاطع زمانی افشا می‌گردد کمک بسزایی به تحلیل گران بازار سرمایه می کند. 

در جلسه آموزش کدال به مدت یکساعت بطور مفصل به انواع گزارشات شرکتها و مواعید افشای آن پرداختیم. پس از مشاهده این جلسه شما عزیزان با مهمترین گزارشات اثر گذار بر تصمیم گیری سهامداران آشنا خواهید شد. در ذیل این بخش به مواردی از آن اشاره می‌گردد.

گزارش‌های مرتبط با افزایش سرمایه شرکتها

در حال حاضر شرکتهای پذیرفته شده در بازار سرمایه ایران عمدتاً به سه روش اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند. 1- افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی 2-  افزایش سرمایه از محل سود انباشته 3- افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها

فرآیند و یا مراحل انجام هر یک از  این افزایش سرمایه‌ها متفاوت است. بر این اساس اطلاعیه‌ها و مقاطع زمانی افشای آن نیز دارای تفاوتهایی می‌باشد. در آموزش کدال بطور دقیق به توضیح آن پرداختیم.

گزارش‌های مرتبط صورتهای مالی میان‌دوره ای و سالانه

یکی از اطلاعیه‌های بسیار مهم و حایز اهمیتی که در این سایت منتشر می‌شود، اطلاعیه‌های صورتهای مالی شرکتها می‌باشد. این گزارش‌ها حاوی اطلاعات بسیار مفید از وضعیت و عملکرد مالی شرکتها می‌باشد که عمدتاً ماده اولیه بسیاری از تحلیل‌ها، بویژه تحلیل‌های بنیادی محسوب می‌گردد. در جلسه آموزشی حاضر بطور مفصل به مواعید افشای این گزارش‌ها پرداختیم.

چه گزارش‌هایی در سایت کدال منتشر می‌شود؟

صورت‌های مالی 3 ماهــه(حسابرسی نشده)، صورت‌های مالی 6 ماهــه(حسابرسی نشده)، صورت‌های مالی 6 ماهــه(حسابرسی‌شـده)  صورت‌های مالی 9 ماهــه(حسابرسی‌نشده)، صورت‌های مالی 12 ماهه (حسابرسی نشده)، صورت‌های مالی 12 ماهه (حسابرسی شـده)، پیشنهاد هیأت مدیره در خصوص افزایش سرمایه، اظهار نظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیأت مدیره در خصوص افزایش سرمایه، مدارک و مستندات درخواست افزایش سرمایه (مجوز افزایش سرمایه)، آگهی ثبت افزایش سرمایه.افشای اطلاعات با اهمیت در قالب گروه الف و ب و گزارش فعالیت ماهانه نمونه‌ای از گزارش‌هایی است که در سایت کدال منتشر می‌گردد. 

در جلسه آموزش کدال به بررسی دقیق کلیه گزارش‌هایی که شرکت‌ها یا ناشران در این سایت منتشر می‌کنند خواهیم پرداخت.

keyboard_arrow_up

گردونه تخفیف

مشخصات خود را برای چرخاندن گردونه وارد کنید

کد تخفیف به ایمیل شما ارسال خواهد شد

چرخش گردونه
با قوانین و مقررات موافقم